Kérky byly, jsou a budou (Tattoo)

Do čtyřiadvaceti let jsem neměla kérku, pracovala jsem v korporátu a bála se toho, že… tvl já se bála všeho. Že toho budu litovat, jak to bude vypadat až budu stará, co si o mě řeknou? Co když se to někomu nebude líbit? Co když mě kvůli tomu vyhoděj z práce? Co když mě kvůli tomu nevezmou do jiný práce. Co když kvůli tomu skončim opuštěná na ulici a bez domova? Ok that escalated quickly.

 

A pak tu máme takovej pěknej 7. listopad 2013, kdy jsem opilá, šťastná, seberealizovaná v práci, co poprvé není korporát a nutim jednoho tatéra, aby mi vytetoval na co nejviditelnější místo něco, kvůli čemu mě fakt do korporátu zpátky nevemou. A od tý doby jsem toho litovala přesně 0x. Nejde ani o to, že nevemou, ale primárně já nechci pracovat pro někoho, kdo hodnotí lidi podle vzhledu. Myslím si, že to, jak člověk vypadá, je důležitý, ale taky si myslím, že by si svoje vibes, co posílá měl kontrolovat sám. A že by ho jiný neměli soudit podle toho, jestli má kérku nebo ne.

 

No a pak přišel květen 2017. Nějak sem se k tomu dostala a nakoupila si jehličky, vlastně já i několik mejch kámošů, všichni s vidinou toho, že budeme tatéři. Handpoke tatéři. No, co si budeme povídat, vydrželo to jenom mně. A já to miluju. A proč to miluju a proč byste to měli buď milovat nebo minimálně respektovat vy?

 

Existujou různý druhy kérek a situací, kdy si jeden kérku nechá udělat. A já vám je teď povim, protože sou všechny tak nějak… myslim, že se v nich najdete.

 

Kérky:

  • Památeční. Prostě si žiješ a najednou přijde něco, co ti rozbije hru, něco, co tě poučí, něco, co tě zlepší, něco, co tě rozloží. Prostě NĚCO, co si musíš pamatovat.
    Pozor, dost často to bývá spíš NĚKDO.
  • Estetický. Něco hezkýho. Něco, co ti je blízký. Něco, co bude vypadat hezky.
  • Šokující. Kérky, který vyjadřujou to, že ti je všechno jedno a že si se svým tělem můžeš dělat, co chceš. Za mě zatím nejvíc byla kérka KUNDA.

Situace:

  • Z nudy. To je kupodivu hodně častá záležitost. Člověk se nudí, dlouho pžřemejšlí o kérce a pak najednou vidí, že jeho oblíbenej tatér vypsal termín, tak se objedná. A ani vlastně zatím neví, co chce.
  • Porozchodový kérky. Jeden by nevěřil, ale těch je FAKT HODNĚ. Nechávaj si je dělat hlavně holky a chtěj je většinou TEĎ HNED. Dost často to jsou věci, který buď připomínaj, že milovali nebo naopak proč už nemilujou. A někdy to jsou kérky, který jim prostě jenom někdo zakazoval nebo tvrdil, že to nebude hezký a jsou NA TRUC. Co si budem… i moje první kérka byla porozchodová. A další taky.
  • Dítě, svatba, smrt, zvíře. To jsou hodně častý kérky. Prostě se ti narodí dítě a nakreslí svůj první obrázek. Nebo se vdáš/oženíš a dáš si „matching tattoo“. Nebo ti umře někdo důležitej – jo i to se děje – a ty si ho chceš pamatovat napořád. Jo, dost často to jsou zvířata.
  • Památeční. Prostě se ti něco povedlo nebo nepovedlo. A chceš si to zapsat. Třeba si uběhnul maraton pod dvě hodiny. Nebo jsi dostudoval, jak tě rodiče nutili. Nebo jsi dostudoval i když tě rodiče nenutili. Nebo jsi nedostudoval.

Nezvládnu tu vypsat celej seznam, ale tyhle jsou nejčastější.

Já vím, že někdo kérky miluje, někomu jsou jedno a někomu to přijde hnusný a nemá to rád. Všechny tyhle přístupy jsou ok, ale proboha vás prosím, neodsuzujte lidi podle kérek, nevíte v jaký situaci a proč si je nechali dělat. Za kérkama často stojí hodně hlubokej význam a pozor PŘEKVAPENÍ, někdy v nich žádnej význam není. Ale to je kažýho věc a já sama mám kérek k dnešku 17. Některý hezký, některý jsou… zvláštní. Ale ke každý jedný z nich mám svý pouto anebo skvělej příběh (v mým případě se ten příběh odehrává spíš v noci). A kolik jsem jich už udělala dál? Po padesáti jsem to přestala počítat, ale vim, že u kérky je hlavní to, že je to osobní proces, je to něco, co ve většině případů budeš mít napořád, tak si prosím pořádně vyber svýho tatéra. Chceš k tomu mít totiž dobrý vzpomínky. Věř mi.

Protože já sama si vybírám, koho potetuju. Ty lidi přijdou ke mně domů, daj si kafe a mluvíme. Mluvíme hodně. Já mluvim hodně. A potřebuju aby ty energie byly kompatibilní. A děkuju za každýho jednoho, kdo si vybral mě, protože doteď (klepu na dřevo), jsem měla doma u kafe a pod jehlou jen samý dobrý lidi. Zajímavý lidi. Milý lidi. Lidi, co maj příběh, i když ho maj třeba jenom pro sebe.

 

Mý portfolio najdeš na:
www.instagram.com/giveup_cz

 

Mě osobně můžeš sledovat na:
www.instagram.com/diseasezoe

www.twitter.com/diseasezoe

Kontaktovat mě můžeš přes zprávu na kterymkoli kanále nebo na mailu denisa@giveup.cz nebo přes formulář na www.giveup.cz.

 

Looking forward! Deny